Posouvám dále sebe i své klienty

Tvořím produkty přinášející hodnoty a zisk. Nové výzvy hledám v inovacích a chytrých řešeních.

Spolupráce

Jsem otevřen dlouhodobé a intenzivní spolupráci. Není pro mne problém nastoupit do již rozjetého projektu a rychle se do něj adaptovat. Jsem členem Asociace UX, sleduji novinky v oboru, pravidelně jezdím na oborová školení, konference a workshopy. Nepracuji pro vaši konkurenci a ctím 100% mlčenlivost. Často pracuji na neveřejných projektech a s citlivými údaji.

Mým typickým klientem je startup, agentura nebo korporace. Nejčastěji na projektech úzce spolupracuji s product ownery, což může být produktový manažer, zakladatel startupu nebo přímo CEO.

 

za čím si stojím

Klíčové hodnoty
 

Spolehlivost

Při spolupráci je velice důležitá. Dodržujeme odsouhlasený harmonogram, pravidelně komunikujeme, sdílíme všechny poznatky nebo platíme včas faktury.

 

Důvěra

Musíme důvěřovat klientovi, aby byl otevřený a čestný, poskytoval upřímnou zpětnou vazbu a záměry. Pokud klient nevidí hodnotu mé práce, spolupráce je zbytečná a nebojím se ji ukončit.

 

Klient = Partner

Beru jen omezený počet projektů najednou. Tento přístup znamená, že každému z nich se mohu věnovat přesně tak, jak si spolupráce žádá.

 

Jednoduchost

Jednoduchost znamená přirozenost, efektivitu a rozum. Čím jednodušší vysvětlování, tím větší porozumění a zároveň i angažovanost.

 

Učit se z chyb

Pokud se udělá chyba, hlavy se nestínají. Společně je změníme a zlepšujeme a je-li potřeba, měníme a zlepšujeme znovu. Kdo spí, nechybuje.

 

Win — Win

Usiluji o vzájemný prospěch, kdy jsou uspokojeny potřeby obou stran. Snažím se nacházet řešení, která nejsou v rozporu s požadavky strany druhé.

 

Zkušenost

Nebezpečné slovo, se kterým je nutno naučit se zacházet. Pozitivní i negativní životní zkušenosti jsou základem budoucího jednání.

 

Hodnoty vycházejí z toho, v co věřím a oceňuji. Pomáhají mi vytvořit rovnováhu a harmonii ve vztazích, které buduji s klienty.
není mi lhostejný svět kolem

Rád podporuji

 
Jsem Dobrým andělem. Pro Dobrého anděla jsem rovněž navrhoval design mobilní aplikace. Ta spojuje Dobré anděly s rodinami, které potřebují pomoc. Aplikace si v soutěži Mobilní aplikace roku 2014 odnesla druhé místo.

 
Také chci, aby se nám v Česku dobře žilo, a český stát efektivně hospodařil s vybranými daněmi. Podporuji portál Hlídač státu, který například pomáhá identifikovat plýtvání a zneužití moci v úřadech.

etika designéra

Design nesmí
lidem ublížit

Produkty, které navrhnu by měly vzbuzovat důvěru, vydělávat peníze a někdy také mohou ovlivnit životy. Avšak i to se může otočit proti dobrým úmyslům.

Před pár lety jsem pracoval pro sázkovou kancelář; jednou a dost. Později mi došlo, že lákám k sázeni i lidi, kteří se v dané oblasti nevyznají a rychle přijdou o své úspory.

Odmítám projekty, se kterými se nedokážu ztotožnit a nevnímám je jako přínosné pro naši společnost. Vždy je lepší říci "ne" než negativně ovlivnit život byť jedinému člověku.

čemu se vyhýbám:

—  Sázkové kanceláře
—  Hazardní průmysl
—  Pochybné finančí služby
—  Podnikání postavené na lži
—  Podnikaní poškozující zdraví
—  Podníkání na hraně zákona

dám za ně ruku do ohně

Experti svých oborů

Vše nejde dělat jako onemanshow. Na projektech spolupracuji s mnoha profesionály. Rád se o ně podělím.

 

Pábení

Nejen obsahové strategie
 

SUPERKODERS

Zkušení webový kodéři
 

Jiří Chlebus

Precizní brand designér
 

Tomáš Vachuda

Osobitý logotvůrce
 

Taka Tuka photo

Business fotografie
 

Stride XL

Profíci na design služeb
 

Tea Wetyšková

Šikovná ilustrátorka
 

Robert Vlach

Podnikatelský poradce
 

Martin Světlík

Apple konzultant a lektor
 

Jsem členem
 

 

životní moudro na závěr

Always learning. Always growing.